Jeseň patrí medzi zaujímavé ročné obdobia. Príroda zmení svoje farby do pestrých odtieňov.
Šikovní žiaci na I. stupni oživili nielen jesennými prácami chodby i triedy.
Autor: A.H.
Jeseň patrí medzi zaujímavé ročné obdobia. Príroda zmení svoje farby do pestrých odtieňov.
Šikovní žiaci na I. stupni oživili nielen jesennými prácami chodby i triedy.
Autor: A.H.
V uplynulých dňoch sa naši žiaci zúčastnili matematických súťaží Liga 4x4 (pre 5. ročník) a Matematický kufor (pre 9. ročník). Bola to pre nich premiéra, počas ktorej nielen reprezentovali našu školu, ale aj zbierali cenné skúsenosti.
Piatakov v Lige 4x4 úspešne zastúpili: Branko Benedik, Samuel Čeľovský, Tomáš Gazdag a Félix Teodor Figura.
Žiaci 9. B – Phillip Elliott Seward-Kiss, Bianka Vaľová a Martin Swales – si v Matematickom kufri preverili svoje schopnosti riešiť náročné úlohy a tímovo spolupracovať.
Ďakujeme všetkým súťažiacim za ich snahu, odvahu a reprezentáciu školy! Tešíme sa na ich ďalšie úspechy v budúcnosti.
Autor.Soňa Schützová
Na hodinách výtvarnej výchovy si tento školský rok žiaci deviateho ročníka, tvoria vlastné spoločenské hry. Hry, ktoré by si mohli zahrať aj žiaci mladších ročníkov. Pracujú v skupinách a musia sa popasovať nielen s prvotným nápadom na hru, ale aj so samotným prevedením, vlastnou zručnosťou, či správnou gramatikou 🙂 pri písaní pravidiel danej hry. Pri samotnej práci však prišli na to, že vymyslieť deťom kreatívny program dá aj dvom, či trom v skupine poriadne zabrať. K príspevku budeme postupne dopĺňať aj ďalšie hotové práce.
Autor: Lenka Gupko
V uplynulých dňoch sa na školskom ihrisku konala naša tradičná Šarkaniáda, úžasná oslava jesene plná radosti, tvorivosti a skvelých zážitkov! Deti zo školského klubu zapojili svoju kreativitu naplno, čo prinieslo nádherné a originálne šarkany rôznych farieb, tvarov a veľkostí. Kreatívne šarkany detí boli inšpiráciou na to, aby sme sa prihlásili do súťaže „Šarkaniáda“ na Talentagend.sk, kde za našu školu môžete stále hlasovať! Ďakujeme všetkým deťom z ŠKD, ktoré s nadšením vytvárali šarkanov a potom si ich spoločne púšťali na školskom dvore.
Už teraz sa tešíme na ďalšiu Šarkaniádu a ďalšie nezabudnuteľné chvíle. Fotografie si môžete prezrieť v našej galérii.
Autor:Jana Čechová
Desaťročia realizujú žiaci našej školy základný plavecký výcvik.
Naši žiaci však majú obrovskú možnosť už od 1. ročníka absolvovať predprípravu a v 3. ročníku základný plavecký výcvik v školskom výukovom bazéne. Vo štvrtom ročníku zdokonaľovací plavecký výcvik.
Škola poskytuje žiakom odbornú výučbu vedenú kvalifikovanými a skúsenými učiteľmi v rámci vyučovania v súlade so školským vzdelávacím programom školy.
Rodič nemá starosti ako zabezpečiť, aby sa jeho dieťa naučilo plávať.
Detí veľmi obľubujú vodu a plávanie . Odvážia sa aj bojazliví, lebo ich spolužiaci povzbudzujú. Tešia sa ako napredujú, ak na konci výcviku preplávajú aj niekoľko desiatok metrov viac ako na začiatku.
Účasť žiakov na základnom plaveckom výcviku v niektorých triedach je nižšia ako 90 % .Nie je to len pre zdravotný stav žiakov. Povzbudzujeme všetkých žiakov i rodičov budúcich plavcov. Vedieť plávať je rovnako dôležité , moderné a zdravé ako pracovať s počítačom.
Naši šťastní účastníci plávania.
Autor:Mgr.Iveta Cicoňová
Aj tento rok sme sa zapojili do výtvarnej súťaže Maľuj ako Klee , ktorú organizuje škola umeleckého priemyslu mv Košiciach a naši šikovní žiaci z 9.C, Daniela Karabová a Alex Próner postúpili do 2. kola (medzi 30 najlepších) . V ateliéri Školy umeleckého priemyslu pracovali na ďalšom zadaní.
Obom žiakom gratulujeme k postupu a držíme palce v 2. kole, ktorého výsledky sa dozvieme v najbližších dňoch.
Autor: Lenka Gupko
Jesenné obdobie sa už tradične spája so sviatkom Halloween, ktorého symbolmi sú strašidlá, strašidelné masky, vyrezávané tekvice a tajomná atmosféra. Tento sviatok prináša možnosť odviazať sa, byť kreatívny a zabaviť sa pri vytváraní rôznych strašidiel, kostýmov a výzdoby. Halloweenske tekvice, ktoré zdobia okná a dvory, osvetľujú chladné jesenné večery a pridávajú magický nádych tomuto času. Pre mnohých sa Halloween stal zábavnou príležitosťou vyjadriť sa netradičným spôsobom, pričom v maskách duchov, čarodejníc a iných strašidiel ožíva fantázia. Pozrite si, aké strašidielka a tekvice vytvorili deti v školskom klube.
Autor:PhDr.J.Čechová
Na našej škole sa tento školský rok prvýkrát začal vyučovať francúzsky jazyk-ako druhý cudzí jazyk. Tento jazyk nás učí pani učiteľka Miriama Baranová.
Už sme sa naučili základné frázy ako pozdravy, čísla, oslovenia, pokyny v triede, úvod z gramatiky a reálií, vieme predstaviť seba a kamarátov a iné základné slová, ktoré sa v bežnej komunikácii používajú. Robili sme už dva projekty- o tom, čo sme sa naučili počas prvého mesiaca a projekt o našich kamarátoch.
Myslíme si, že francúzština je síce ťažký, ale veľmi krásny, umelecký jazyk a sme radi, že sa ju učíme.
Alexandra Bodnárová, 7.C a spolužiaci zo 7.A, 7.B a 7.C
Autor:Mgr. Miriama Baranová
Vmesiacoch september a október sme mali možnosť vypočuť si rozhlasové relácie pre školu na témy: Európsky deň jazykov a Vznik Československej republiky. Tieto rozhlasové relácie pripravili žiaci z 8. A: Emma Brutvanová a Dušan Suchý a žiaci z 9. A: Marianna Mojžišová a Michal Novák v spolupráci s našimi učiteľmi:
Š. Csontosom, A. Barkóciovou a E. Tomášovou.
Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry je jednou z dobrovoľnej záujmovej činnosti našich žiakov. Minulý týždeň od 4.11. – 8. 11. 2024 žiaci 8. a 9. ročníkov sa zúčastnili školského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Bol to týždeň, v ktorom riešili test zo svojich vedomostí, zdokonalili sa v transformácii textu a osvojili si aj prednes slávnostného príhovoru. Olympiáda prebiehala pod vedením koordinátorky SJL L. Pirníkovej a v komisiii boli p. učiteľky: S. Mižurová a E. Tomášová.
Výsledky školského kola:
Srdečne blahoželáme! Do okresného kola postúpila N. Romšáková, kde reprezentovala našu školu.
Autori: L. Pirníková, E. Tomášová
Aj tento školský rok sa naša škola zapojila do celoslovenskej informatickej súťaže iBOBOR. Súťaž prebiehala od 4.11 do 8. 11 2024. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Symbolom súťaže je usilovný, inteligentný a čulý bobor. Z našej školy sa do súťaže zapojilo 99 súťažiach. Úspešní riešitelia iBOBOR 2024/2025
Bobríci (4. - 5. ročník)
Nataša Guthová, 84 bodov
Matúš Kruták, 84 bodov
Miriam Chovancová, 84 bodov
Kristián Šofa, 84 bodov
Jozef Fritz, 76 bodov
Branko Benedikt, 68 bodov
Juliana Roháčová, 68 bodov
Jakub Petričko, 68 bodov
Kristofer Uhrin, 65 bodov
Nina Lukáčová, 64 bodov
Leo Adamec, 64 bodov
Tomáš Gazdag, 60 bodov
Samuel Čeľovský, 60 bodov
Najšikovnejším bobríkom sa na našej škole stala
Nataša Guthová 5.A,
ktorá sa umiestnila na 552.. mieste z celkového počtu 32 774 súťažiach z celého Slovenska.
Gratulujeme Nataša
Benjamín (6. - 7. ročník)
Tomáš Jakubišin, 74,67 bodov
Jakub Starosta, 73,33 bodov
Sára Badžová, 69,33 bodov
Nela Čarna, 68 bodov
Žaneta Voľnaská, 65,34 bodov
Patrik Bali, 64 bodov
Alex Szirmay, 60 bodov
Tamara Točeková, 57,33 bodov
Ema Radváková, 57,33 bodov
Ľubomír Štrba, 56 bodov
Klára Neomi Bziňáková, 55,99 bodov
Katarína Korotvičková, 54,66 bodov
René Schwirian, 53,32 bodov
Katarína Čačková, 51,99 bodov
Dan Michael Gordan, 50,66 bodov
Rafael Varga, 50,66 bodov
Najšikovnejším benjamínom na našej škole sa stal
Tomáš Jakubišin 7.A,
ktorý sa umiestnil na 358. mieste z celkového počtu 29 211 súťažiacich.
Gratulujeme Tomáš
Kadet (8. - 9. ročník)
Oliver Soták, 69,33 bodov
Juraj Jacko, 57,33 bodov
Paulína Vargová, 56 bodov
Najšikovnejším kadetom sa na našej škole sa stal
Oliver Soták 9.A
ktorý sa umiestnil na 355. mieste z celkového počtu 24 2175 súťažiach.
Gratulujeme Oliver
Všetkým úspešným riešiteľom informatickej súťaže iBOBOR srdečne gratulujeme a tešíme sa, že máme stále na škole šikovných žiakov z informatiky.
Štatistické vyhodnotenie súťaže iBOBOR nájdete TU.
Autor. Martina Jobággy
V slnečný jesenný piatok dňa 8.11.2024 sme so žiakmi 3.D triedy vyskúšali jednoduchú aktivitu - tvorenie ruží z lístia. Na hľadanie listov sme využili okolie školy a popritom žiaci spoznávali rôzne textúty a farby listov. Táto aktivita ich bavila, aj keď to na začiatku nevyzeralo nádejne. Ale aj napriek prvotným sklamaniam to nevzdali a vytvorili nádherné kytičky ruží. Hotové listové kytice mohli poslúžiť ako originálna dekorácia, ktorú žiaci hrdo vystavili doma.
Autor: M. Počatková
Jedného krásneho slnečného dňa pred jesennými prázdninami sa žiaci 6. ročníka vybrali skúmať to, čo objavili archeológovia do Východoslovenského múzea. Múzeum je v Košiciach, v našom meste. Z hodín dejepisu nabití vedomosťami obdivovali exponáty z doby kamennej, medenej, bronzovej aj železnej. Ožili pred nimi bojovníci, princezné aj bežní ľudia, keď o nich pútavo a odborne rozprávali sprievodcovia Katka a Tomáš. Gotika ich očarila svojou architektonickou veľkoleposťou a malými skvostami z toho obdobia. Bolo, čo obdivovať – obojručné dvojmetrové zbrane, šperky, nádoby a iné predmety. Modely vtedajších ľudí boli oblečení v šatách, ktoré by sa páčili aj na dnešných predvádzacích mólach. Odporúčame sa na chvíľu zastaviť a ísť obdivovať svet z dávneho obdobia, keď sa z lovcov a zberačov postupne stávali poľnohospodári a chovatelia.
Autori: p.uč. Barkóciová, p.uč. Denisová
Začiatkom novembra 2024 v rámci regionálnej výchovy, etickej výchovy a náboženskej výchovy žiaci 9.A, 9.B a 9.C triedy navštívili cintorín v Krásnej, aby si uctili pamiatku zosnulých.
Autor:Amália Barkóciová
Aj keď už kvety v prírode v tomto čase nenájdeme, žiaci 4.C triedy sa pustili do tvorenia jesenných kytíc. Ako materiál využili šišky, ktoré pretvorili na peknú jesennú dekoráciu.
Autor: Jana Bérešová
V októbri sa na našej škole uskutočnil každoročný zber papiera ktorý bol opäť skvelou príležitosťou pre žiakov prispieť k ochrane životného prostredia a zároveň súťažiť o najlepšie výsledky.
Do zberu sa zapojili všetky triedy a hodnotenie sa uskutočnilo na základe množstva papiera v kilogramoch na žiaka aby sme zabezpečili spravodlivé výsledky.
Gratulujeme triede 9.A, ktorá sa umiestnila na prvom mieste s najvyšším priemerom kilogramov papiera na žiaka! Druhé a tretie miesto obsadili triedy 8.C a 4.C. Všetkým zapojeným triedam ďakujeme za ich účasť a skvelé výsledky.
Zároveň ďakujeme všetkým ktorí sa podieľali na organizácii a priebehu zberu. Tešíme sa na ďalšie ročníky a veríme, že sa nám podarí nazbierať ešte viac recyklovateľného papiera!
UMIESTNENIE TRIED
1. 9.A 56,00kg
2. 8.C 32,58kg
3. 4.C 31,70kg
4. 3.D 29,45kg
5. 8.B 26,71kg
6. 4.B 26,67kg
7. 6.B 20,50kg
8. 3.C 19,04kg
9. 2.C 18,95kg
10. 5.C. 18,86kg
11. 7.A 18,69kg
12. 5.B 17,30kg
13. 5.A 16,47kg
14. 7.C 15,45kg
15. 7.B 14,72kg
16. 1.B 13,53kg
17. 1.C 12,65kg
18. 2.A 11,75kg
19. 6.A 11,57kg
20. 8.A 11,54kg
21. 1.A 11,36kg
22. 3.A 8,70kg
23. 2.B 6,86kg
24. 3.B 6,75kg
25. 4.A 6,19kg
26. 9.C 3,20kg
27. 9.B 2,09kg
GRATULUJEME
Dňa 29.10.2024 sa žiaci na hodinách anglického jazyka oboznámili s americkým sviatkom Halloween, hlavne prostredníctvom pracovných listov. Žiaci 5.A sa zabavili jazykovými hrami, kvízom a tancom s tématikou Halloweenu. Všetkým sa hodina veĺmi páčila.
Autori: V.Sroková, M.Gabašová
„Tak sľubujem!“ zaznelo z úst žiakov 1. ročníka na slávnostnej imatrikulácii prvákov v utorok 29. októbra 2024. Tento deň, ktorý bol pre nás všetkých možno len všedným jesenným, sa stal pre našich prváčikov dňom neobyčajne slávnostným.
Svoju šikovnosť a múdrosť predviedli v krátkom programe a následne zložili sľub prváka, ktorým sa oficiálne zapísali do veľkej školskej rodiny našej školy.
Pán riaditeľ bol nadšený, keď videl, čo všetko sa už naučili a následne ich pasoval za prvákov.
Veľa jednotiek prváci!
Autor: A.H.
Sú výborným vyrovnaním fyzickej a duševnej práce. Žiaci sa na tieto hodiny tešia. Prostredníctvom fotografií vás pozývame zažiť trošku pracovnej atmosféry a elánu.
Autor: S.M.
Žiaci ôsmych ročníkov sa 29.10.2024 zúčastnili exkurzie s prednáškou vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach. Žiaci mali možnosť pri prehliadke expozície spoznávať, študovať a porovnávať geologické, floristické a faunistické zloženie karpatskej prírody. Žiaci si prešli menšou prednáškou o histórií Zeme, vzniku hornín a minerálov. Videli skamenelý svet, ríšu minerálov, pôvaby rastlín a rôznorodé živočíšne druhy.
Autor: Lenka Gupko
Powered by aSc EduPage