• Základný a zdokonaľovací výcvik

• Základný a zdokonaľovací výcvik

• Bezpečnosť žiakov na plaveckom výcviku: pretože ide o pracovisko s vyšším rizikom úrazu, musia žiaci dodržiavať prísne bezpečnostné opatrenia!
          • pohyb po celom objekte plavárne (šatňa, sprchy, WC i bazén)  musí byť pomaly – krokom, nie behom, kvôli mokrej a šmykľavej  podlahe – žiaci teda  nesmú pobehovať skákať a pod.
          • skoky do vody z okrajov bazéna sú prísne zakázané – povolené sú len z určeného miesta a učeným spôsobom nikdy nie saltá a pod.
          • vo vode vykonávajú len  cvičenia podľa pokynov  učiteľa  plávania

NA PLAVÁRNI JE ZAKÁZANÉ:

• Neprístojné správanie, ktoré ohrozuje osobnú bezpečnosť
          • Vzájomne sa potápať, naháňať, hádzať spolužiakov do vody
          • Skákať do vody bez pokynov učiteľa
          • Znečisťovať vodu a ostatné priestory plavárne
          • Brať si so sebou jedlo, žuvačku
          • Opustiť priestory plavárne bez vedomia zodpovedného pedagóga

Žiaci sú povinní dodržiavať zásady slušného a bezpečného správania, chrániť svoje zdravie a zdravie svojich rešpektovať usmernenia učiteľa na predchádzanie úrazom.

Pomôcky potrebné na hodinu  plávania i krúžky plávania v šk. roku 2009/2010:

• plavky
          • čiapka