• Krúžková činnosť

Organizácia krúžkovej činnosti na plavárni

• Na krúžok žiaci prichádzajú samostatne  a disciplinovane čakajú pred vchodom na plaváreň.
          • Pred vstupom do šatní sú povinní vyzuť si obuv a nechať ju vo vestibule na vyhradenom mieste, prípadne prezuť sa do prezuvok.
          • V šatni sa prezliekajú do plaviek a čakajú na príchod učiteľa.
          • Pred vstupom do bazéna sú žiaci povinní osprchovať sa.

Náplň plaveckých krúžkov pre žiakov ZŠ Družicová 4

• Krúžok pre neplavcov 1. ročníka

Cieľ krúžku:
          Naučiť deti využívať všetky získané základné plavecké zručnosti rôznych podmienkach, ako je splývanie, dýchanie do vody, potápanie, skoky do vody, pohyby dolných a horných končatín, nácvik súhry plaveckého spôsobu, súvislé plávanie krátkych vzdialeností. Odstrániť u deti strach z vodného prostredia.

• Krúžok žiakov 2. – 4.ročníka

Cieľ krúžku:
          Rozšírenie a prehĺbenie plaveckých zručností a techniky plaveckých spôsobov. zvládnutie plaveckých spôsobov kraul, prsia, znak. Osvojenie si štartov (skok strmhlav), preplávanie minimálne 100 m ľubovoľným spôsobom. Základ metodiky tvorí nácvik a zdokonaľovanie techniky troch plaveckých spôsobov – kraul, prsia, znak  - pri súčasnom odstraňovaní chýb v technike. Upevňovanie plaveckých pohybov sa realizuje postupným predlžovaním odplávaných metrov. Plavecký pohyb sa zdokonaľuje neustálym opakovaním vo vodnom prostredí. Príprava talentovaných plavcov na plavecké súťaže

• Krúžok žiakov 5. – 9. ročníka

Cieľ krúžku:
          Zdokonaľovanie techniky plaveckých spôsobov (kraul, znak, prsia), nácvik  a zvládnutie plaveckého spôsobu delfín, základy vybraných prvkov záchrany topiaceho sa, zvládnutie štartov a obrátok, zvyšovanie úrovne koordinačných schopností, ohybnosti, vytrvalosti. Príprava žiakov na školské športové súťaže.

Všeobecne: Rekreačno–rehabilitačné plávanie

Rekreácia a relaxácia vo vodnom prostredí, rozvoj plaveckých zručností, pohybových schopností, plávanie podľa veku pohybových i zdravotných možností detí, individuálne, v skupine, kraul, znak, prsia výuka správnej techniky, skoky do vody, hry, voľné plávanie. Posilnenie oslabeného svalstva, náprava zlého držania tela, otužovanie, plávanie plaveckými spôsobmi podľa zdravotného postihnutia  (kraul, znak), dýchanie pri astme.