• O knižnici

• Knižnica pre mládež mesta Košice

Je jedinou špeciálnou knižnicou na Slovensku orientovanou na prácu s deťmi a mládežou. Vznikla v roku 1955 a ostala jedinečnou svojho druhu, a to nielen na Slovensku, ale aj v rámci bývalého Československa. Knižnica má v súčasnosti 22 pobočiek, z toho 17 školských a 5 mimoškolských na území Košíc. Na skvalitnenie svojich služieb začala knižnica od roku 2015 využívať nový knižnično-informačný systém. Informácie o knižnici nájdete aj na stránke www.kosicekmk.sk

Vznikla presťahovaním z priestorov ZŠ Galaktická v zrekonštruovaných priestoroch školského bytu. Slávnostné otvorenie sa uskutočnilo dňa 30. 3. 2012. Okrem priestorov požičovne má zriadenú samostatnú študovňu vybavenú počítačovou technikou s pripojením na internet, ktorú môžu využívať čitatelia knižnice. Knižnica poskytuje svoje služby aj počas letných prázdnin. Usporadúva podujatia pre deti predškolského a školského veku, ponúka výpožičné služby, stretnutia so spisovateľmi a iné. Knižný fond v súčasnosti tvorí 6273 knižných jednotiek. Z periodík knižnica momentálne ponúka časopis Vrabček, Slniečko, Fifík, Fľak, Zips a Kamarát. Služby sú určené širokej verejnosti; deťom predškolského, mladšieho a staršieho školského veku, študentom stredných a vysokých škôl, dospelým – rodičom, mamičkám na rodičovskej dovolenke, seniorom. Na aktivitách knižnice sa materiálno-technickým zabezpečením podieľa aj ZŠ Družicová 4.

Výpožičný čas :

Pondelok:  Zatvorené
          Utorok: 8:00 - 12:00,  12:30 - 16:00
          Streda: Zatvorené
          Štvrtok:    13:00 - 16:00
          Piatok: Zatvorené

Poskytované služby :

Absenčné výpožičky kníh: výpožičná doba 30 dní

Absenčné výpožičky časopisov: výpožičná doba 1 týždeň

Prezenčné výpožičky kníh a časopisov: len v priestoroch knižnice

Rezervácia dokumentov, tlač, kopírovanie

Využívanie internetu: 30 min./čitateľ denne

Služby knižnice sú k dispozícii iba registrovaným čitateľom.

Registrácia čitateľa sa poskytuje na 365 dní, na jej základe môže využívať absenčné i prezenčné služby.

Jednorazová registrácia je platná 1 deň, pri ktorej je možné využívať služby knižnice iba prezenčne.